• Wojskowy rekord!

Pomimo braku możliwości w okresie pandemii organizowania przez Wojskową Komendę Uzupełnień spotkań promujących ochotnicze formy służby wojskowej, to właśnie z powiatu opolskiego zgłosiła się największa ilość osób chcących poznać realia służby wojskowej w ramach służby przygotowawczej - informuje komendant WKU w Opolu Arkady Smoliński.
    Data publikacji: 19-01-2021 14:22
  • Radio o bezpłatnych poradach na przykładzie powiatu opolskiego

Data publikacji: 18-01-2021 10:18
  • Jak się zarejestrować na szczepienie przeciwko COVID -19?

15 stycznia tuż po północy nastąpiło otwarcie rejestracji dla seniorów 80+ i zgłoszeń chęci zaszczepienia dla osób w wieku 18-69 lat. 22 stycznia - rozpocznie się rejestracja dla seniorów 70+. 25 stycznia - rozpoczęcie szczepień osób w wieku 70+ w całej Polsce.
    Data publikacji: 14-01-2021 21:51
  • 30 dni na rejestrację pojazdów. Sprawdź jakich.

Ważna informacja! Przypominamy, że znów obowiązuje 30-dniowy termin na rejestrację pojazdu, który nie jest pojazdem nowym, a został sprowadzony z terytorium Państwa członkowskiego UE oraz na zawiadomienie o zbyciu bądź nabyciu pojazdu już zarejestrowanego na terenie naszego kraju.
    Data publikacji: 13-01-2021 18:25
  • O Pomologii i Tułowicach w "Loży Radiowej" Radia Opole

Data publikacji: 13-01-2021 14:28
  • Mamy dotację na rewitalizację!

Chodzi o rewitalizację terenu przy pałacu, w którym mieści się internat Zespołu Szkół w Tułowicach. Powiat otrzyma na ten cel ponad 1 mln zł unijnego wsparcia z Urzędu Marszałkowskiego. Bez tego zastrzyku wykonanie prac, z którymi nie można już było czekać, byłoby trudne do udźwignięcia dla samorządowego budżetu.
    Data publikacji: 11-01-2021 10:34