• Życzenia dla Górników i Skalników

Data publikacji: 04-12-2020 08:39
  • Konkurs dotacyjny dla organizacji. W puli - 10 mln euro!

10,5 mln euro czeka na organizacje społeczne w II konkursie na projekty tematyczne w programie Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy. O dotacje mogą się starać m.in. stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne, koła gospodyń wiejskich.
    Data publikacji: 03-12-2020 14:08
  • Drogi na antenie

O mniejszych, ale ważnych remontach cząstkowych na drogach naszego powiatu mieszkańcy mogli się dowiedzieć również z mediów (m.in. NTO), które podsumowały zakres robót i przypomniały o dużych, kompleksowych  inwestycjach wykonanych w 2020 roku przez powiat, sfinansowanych z budżetu samorządu i pozyskanych dofinansowań, o których pisaliśmy wcześniej. Na antenie Radia Opole i Radia Doxa mówiła o tym wicestarosta Leonarda Płoszaj.
    Data publikacji: 02-12-2020 14:45
  • #Powiat z natury sprawia przyjemność internautom

Cykl fotograficzno – przyrodniczy opatrzony hasztagiem #powiatznatury na FB Powiatu Opolskiego został bardzo dobrze przyjęty przez internautów (i media), a zdjęcia niektórych bohaterów mają liczbę odsłon, której mógłby im pozazdrościć niejeden youtuber.
    Data publikacji: 02-12-2020 13:09
  • Przerwa w kontacie telefonicznym z Powiatowym Zespołem ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Data publikacji: 01-12-2020 14:03
  • Po przebudowach, remonty cząstkowe - za 1,3 mln zł

Oprócz kilku dużych inwestycji, typu przebudowy, rozbudowy, odtworzenia nawierzchni na drogach powiatowych, jak co roku równolegle wykonuje się remonty cząstkowe na krótszych odcinkach - zaznaczał jeszcze przed ich rozpoczęciem starosta Henryk Lakwa.
    Data publikacji: 30-11-2020 12:51