Kontrast:
Rozmiar czcionki:
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Menu informacyjne Starostwa Powiatowego w Opolu
Menu wersji niemieckiej strony
Menu wersji angielskiej strony
Menu Biuletynu Informacji Publicznej

Aktualności i wydarzenia

 • XIV posiedzenie Rady Powiatu Opolskiego

  3 grudnia 2015 r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej ul.1 Maja 29 Opole odbędzie się XIV posiedzenie Rady Powiatu Opolskiego. 
  Data publikacji: 30-11-2015 14:39
 • Finał X konkursu CHCĘ ŻYĆ BEZPIECZNIE

  X EDYCJA KONKURSU CHCĘ ŻYĆ BEZPIECZNIE
  W X edycji konkursu "Chcę żyć bezpiecznie" zwyciężyły filmy pt: „Kartka” i „Trudy dorastania”. Jury obejrzało 14 filmów przygotowanych praz uczniów szkół z powiatu opolskiego i miasta. Laureatom, nagrody wręczali Wicestarosta Opolski, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, Komendant Miejski Policji w Opolu oraz Dyrektor Fundacji Pro-Lege. W czasie finału konkursu zaprezentowano również film, pt. "Za późno", przygotowany przez uczniów klasy policyjnej Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie. Obraz otrzymał III nagrodę w ogólnopolskim konkursie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na spot filmowy promujący życie wolne od używek, w tym przede wszystkim narkotyków i tak zwanych "dopalaczy" pod nazwą "PRZYTOMNI"
  Data publikacji: 29-11-2015 13:16
 • List otwarty Starosty Opolskiego

  Opole, dn. 26.11.2015 r. LIST OTWARTY W audycji Radia Opole, pt.: „Arkadiusz Wiśniewski pokazał dane przemawiające za powiększeniem Opola”, zarzucił Powiatowi Opolskiemu brak rozwoju i możliwości sięgania po środki europejskie. Szanowni Państwo, informacja podana przez Prezydenta Opola jest nieprawdziwa. W roku 2016 zaplanowaliśmy ponad 8 milionów złotych na inwestycje, co stanowi około 11% całości naszego budżetu. Środki europejskie będą dopiero rozdysponowane w latach następnych, a Zarząd Powiatu Opolskiego przygotowując  projekt budżetu wprowadza do niego tylko te zadania, które mają rzeczywiste pokrycie w środkach finansowych. Pan Prezydent analizując budżet powinien był zwrócić uwagę na wprowadzane w uchwale budżetowej w danym roku zmiany. Są one ogólnie dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce Rada Powiatu/ Uchwały Rady Powiatu. Szanowni Państwo, reforma administracyjna kraju w 1998 roku miała na celu zapewnienie jednostkom możliwie jednorodne terytorium ze względu na układ osadniczy i przestrzenny, uwzględniając więzi społeczne, gospodarcze i kulturowe. Odrywając od Gmin Powiatu Opolskiego bogate terytoria, Prezydent rujnuje budowaną przez lata stabilizację gospodarczą, ekonomiczną i społeczną, posługując się przy tym nieprawdą. Postawa Prezydenta nie służy budowaniu porozumienia, które jest niezbędne do harmonijnego rozwoju naszego wspólnego regionu. Z poważaniem HENRYK LAKWA STAROSTA OPOLSKI  
  Data publikacji: 26-11-2015 12:51
 • Oświadczenie w sprawie poszerzenia granic Opola

  Opole, dn. 23 listopada 2015 roku STANOWISKO BURMISTRZA PRÓSZKOWA RÓŻY MALIK, WÓJTA DOBRZENIA WIELKIEGO HENRYKA WRÓBLA, WÓJTA GMINY KOMPRACHCIE LEONARDA PIETRUSZKI, WÓJTA GMINY ŁUBNIANY KRYSTIANA BALDEGO, WÓJTA GMINY DĄBROWA MARKA LEI, WÓJTA GMINY TURAWA WALDEMARA KAMPY, STAROSTY OPOLSKIEGO HENRYKA LAKWY – DOTYCZĄCE PLANÓW POSZERZENIA GRANIC OPOLA, ZAWARTYCH W ARTYKULE KRZYSZTOFA ZYZIKA, pt.: „PREZYDENT CHCE POWIĘKSZYĆ OPOLE ” (NTO 20.11.2015) Jesteśmy zaskoczeni i oburzeni, sposobem i formą podania informacji o tak istotnym wydźwięku społecznym poprzez artykuł prasowy. Prezydent Wiśniewski przyjmując taki model zlekceważył przede wszystkim mieszkańców, zarówno aglomeracji opolskiej jak i wymienionych gmin, ale także nas włodarzy wybranych w demokratycznych wyborach, jako reprezentację mieszkańców. Od wielu lat - w zasadzie od początku reformy terytorialnej, jako samorządy ościenne czynnie angażujemy się i działamy na rzecz rozwoju całego regionu nie dzieląc a łącząc mieszkańców regionu. Przykładem jest powołanie w 2012 roku Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska, którego głównym celem jest sukcesywny i zrównoważony rozwój zrzeszonych w nim 21 samorządów. Solidarnie uznając znaczenie i nadrzędną dla regionu rolę miasta Opola, wyraziliśmy wolę, by stanęło ono na czele Stowarzyszenia. W pierwszych działaniach wyraziliśmy gotowość poparcia projektu o charakterze miejskim - budowy nowego mostu przez Odrę na ul. Niemodlińskiej mając świadomość, że ma on charakter rozwojowy dla całej aglomeracji. Tak skonstruowany plan poszerzania granic Opola zaproponowany przez Pana  Prezydenta i nie skonsultowany z nami najbardziej zainteresowanymi stronami, a podany w mediach jest zaprzeczeniem idei solidaryzmu i odpowiedzialności społecznej wypracowanych w ramach porozumienia naszych samorządów. Liczymy, że zarówno Pan Prezydent jak i Radni Miasta Opola zanim podejmą jakiekolwiek działania, powtórnie przeanalizują sytuację, między innymi w kontekście podpisanego porozumienia w ramach Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska.     RÓŻA MALIK                               BURMISTRZ PRÓSZKOWA         HENRYK WRÓBEL                      WÓJT GMINY DOBRZEŃ WIELKI LEONARD PIETRUSZKA              WÓJT GMINY KOMPRACHCICE KRYSTIAN BALDY                       WÓJT GMINY ŁUBNIANY   MAREK LEJA                               WÓJT GMINY DĄBROWA   WALDEMAR KAMPA                   WÓJT GMINY TURAWA HENRYK LAKWA                         STAROSTA OPOLSKI    
  Data publikacji: 24-11-2015 10:49
 • Powiat opolski solidarny z Paryżem

  Kondolencje dla mieszkańców Francji
  W imieniu mieszkańców powiatu opolskiego oraz własnym składam wyrazy najgłębszego współczucia rodzinom oraz bliskim ofiar ataków terrorystycznych w Paryżu. Łączymy się w modlitwie ze wszystkimi, których dotknął ten straszny akt barbarzyństwa. Z wyrazami głębokiego współczucia Henryk Lakwa Starosta Opolski   Starosta Opolski Henryk Lakwa prosi o uczczenie minutą ciszy pamięć ofiar zamachów przed odbywającymi się na terenie powiatu opolskiego imprezami sportowymi i kulturalnymi.  
  Data publikacji:
 • Wolność kocham i rozumiem - motywem przewodnim Święta Niepodległości w ZS w Prószkowie

  Apel
  Uczniowie prószkowskiej Pomologii (10 i 11 listopada) oddali hołd przodkom walczącym o niepodległość kraju. Uczcili Święto Niepodległości w dwojaki sposób:  uroczystym apelem i na sportowo - Sztafetą Niepodległości.  
  Data publikacji: 16-11-2015 09:17

Starostwo Powiatowe w Opolu
ul. 1 Maja 29
45 - 068 Opole
tel. 77 5415101
fax 77 5415103
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 3747955
w tym miesiącu: 1552
dzisiaj: 1552