• Pomologia: To może być pierwsza klasa bramkarska w kraju...

Klasa mistrzostwa sportowego sprofilowana na specjalności – piłkarską i bramkarską jest tworzona we współpracy w prowadzonym przez powiat Zespole Szkół w Prószkowie.
    Data publikacji: 24-02-2021 15:15
  • Pod patronatem Starosty: to już 20. festiwal piosenek o miłości w Tułowicach

To już dwie dekady jak Tułowicki Ośrodek Kultury organizuje "w okolicach" Święta Zakochanych - Festiwal "Piosenki z Serduszkiem". Niemal od samego początku imprezę, która zajmuje ważne miejsce na mapie wydarzeń kulturalnych w powiecie opolskim, honorowym patronatem obejmuje starosta  Henryk Lakwa.
    Data publikacji: 11-02-2021 11:02
  • W tej bazie warto się znaleźć !

Baza to nowoczesna platforma wzajemnych kontaktów mieszkańców regionu z organizacjami oraz samych organizacji z samorządem województwa. Dlaczego warto w niej być? Bo organizacje pozarządowe rejestrując się w tej bazie zyskują szybki i wygodny dostęp do wszystkich informacji o formach współpracy i wsparcia, oferowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Oprócz tego mieszkańcy mają dostęp do pełnej wiedzy o tym, jakie organizacje pozarządowe działają w całym regionie, w ich powiecie czy w gminie, a także w interesujących ich dziedzinach.
    Data publikacji: 11-02-2021 10:26
  • PCWR Opole: z pomocy może skorzystać każdy mieszkaniec naszego powiatu

Nie tak dawno informowaliśmy o nowo utworzonym Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy naszym Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Opolu. - Przypominam też Mieszkańcom naszego powiatu o możliwości skorzystania z pomocy w ramach Powiatowego Centrum Wsparcia Rodziny. Mogą uzyskać tutaj darmową poradę i wsparcie specjalistów: psychiatry, psychologa, terapeuty uzależnień i pracy socjalnej - mówi starosta Henryk Lakwa. - Centrum Wsparcia Rodziny, utworzone prawie 2 lata temu jest jednym z trzech działań w ramach unijnego projektu realizowanego w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej - dodaje.
    Data publikacji: 09-02-2021 11:35
  • Granty dla organizacji pozarządowych z funduszy norweskich

Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny ma na celu wzmacnianie organizacji społecznych w Polsce. Działa na rzecz społeczeństwa obywatelskiego, dla którego różnorodność społeczna, równe traktowanie i dialog stanowią szczególną wartość. Konferencję otwierającą program zaplanowano na  dziś - 5 lutego. Transmisja konferencji będzie dostępna na Facebooku oraz YouTubie.
    Data publikacji: 05-02-2021 07:35
  • Ogólnopolski sukces uczennic naszej Pomologii