• SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Menu wersji niemieckiej strony
Menu wersji angielskiej strony
Menu Biuletynu Informacji Publicznej

• XV edycja Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

bezpieczne_gospodarstwo_rolne_2017_logo.jpeg
    W związku z rozpoczęciem XV edycji Ogólnokrajowego Konkursu dla rolników "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne", organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wspólnie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Państwową Inspekcję Pracy zachęcamy rolników z terenu powiatu opolskiego do udziału w Konkursie.
    Data publikacji: 13-02-2017 09:52
  • Edukacja pożarnicza w Zespole Szkół w Prószkowie

DSC02597.jpeg
    31 stycznia w Starostwie Powiatowym w Opolu został podpisany list intencyjny w sprawie współpracy przy realizacji innowacji w zakresie edukacji pożarniczej, która zostanie wprowadzona do programu nauczania w Zespole Szkół w Prószkowie. Podpisy pod dokumentem złożyli: bryg. Paweł Kielar, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, Dariusz Sobków, dyrektor Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie oraz patron przedsięwzięcia Henryk Lakwa - starosta opolski.
    Data publikacji: 31-01-2017 15:55
  • Siatkówka oldboyów w Ozimku

Siatkówka (1).jpeg
    28 stycznia w hali sportowej Gminnego Zespołu Szkół oldboye rywalizowali o nagrodę Dyrektora Gminnego Zespołu Szkół Dariusza Górniaszka w piłce siatkowej. . Otwarcia imprezy dokonała Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski, która na ręce kapitanów wręczyła upominki dla wszystkich drużyn. Organizatorem turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego Waldemar Jamróz
    Data publikacji: 31-01-2017 15:27
  • Srebrny Laur Umiejętności i Kompentencji dla wójta Murowa

_dsc0464.jpeg
    Wójt Gminy Murów Andrzej Puławski został uhonorowany Srebrnym Laurem Umiejętności i Kompetencji podczas uroczystej gali, która odbyła się w miniony piątek(27.01) w Filharmonii Opolskiej. Ogromną zasługą Andrzeja Puławskiego było między innymi pomoc w rozwoju Vitroterm Murów S.A oraz stworzenie korzystnych warunków dla powstania największej inwestycji przerobu drewna w Murowie SERDECZNE GRATULACJE
    Data publikacji: 29-01-2017 11:52
  • Ludzie kultury w Popielowie

img_20170122_182136.jpeg
    W niedzielę, 22 stycznia o godz. 17:00 goście zasiedli przy elegancko nakrytych stołach i z dozą niepewności zastanawiali się, kto zostanie tegorocznym Człowiekiem Kultury. Wśród zaproszonych gości powiat opolski reprezentowała Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski, z ramienia gminy Popielów byli wójt Dionizy Duszyński, jego zastępca Marieta Kupka, sekretarz Ilona Lenart, a nad duszami czuwał ksiądz Jerzy Kowolik. Impreza już na stałe zagościła w corocznym harmonogramie. Jej inicjatorem jest Piotr Szafrański, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie.
    Data publikacji: 24-01-2017 12:37
  • Konkurs Zabytek Zadbany

zz-plakat-.jpeg
    Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków  „Zabytek Zadbany”. Jak co roku adresatami konkursu są właściciele, posiadacze lub zarządcy zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków, którzy wzorowo wywiązują się z obowiązku opieki nad zabytkami. Za realizację konkursu odpowiada Narodowy Instytut Dziedzictwa.
    Data publikacji: 17-01-2017 11:59

Starostwo Powiatowe w Opolu