• Sprzęt dla szpitala MSW przekazany!

Dziś Święty Mikołaj rozdaje prezenty, a powiat opolski przekazuje sprzęt ratujący zdrowie i życie dla szpitala MSW w Opolu, który leczy również pacjentów z naszego powiatu. Co to za sprzęt i komu pomaga dowiemy się od obdarowanych w przyszłym tygodniu, kiedy rozpakują i zainstalują urządzenia.
    Data publikacji: 06-12-2019 13:23
  • Przypominamy o darmowych poradach prawnych. Co się zmieni?

W ramach nieodpłatnej pomocy prawnej będzie szansa skorzystania także z bezpłatnych mediacji. To rozszerzenie oferty dla mieszkańców, z której od przyszłego roku będzie można skorzystać w każdym punkcie na terenie powiatu opolskiego, w którym udzielane są porady.
    Data publikacji: 05-12-2019 14:47
  • Sekretarz Marzena Kazin o oświacie w rozmowie z Radiem Opole

Rozmowa dotyczyła finansowania i stanu opolskiej oświaty, z perspektywy rządowej, na ten temat wypowiadał się Opolski Kurator Oświaty Michał Siek, z perspektywy samorządowej - sekretarz naszego powiatu Marzena Kazin.  "Jesteśmy zadowoleni z tegorocznego naboru do naszych szkół, ale nie wydaje mi się, żebyśmy jakoś szczególnie skorzystali z reformy i naboru podwójnego rocznika"  - mówiła w porannej audycji Radia Opole.
    Data publikacji: 04-12-2019 15:33
  • Startujemy z opieką stomatologiczną dla uczniów!

Powiat opolski, jako jeden z pierwszych w województwie, jest już przygotowany do zapewnienia stomatologicznej opieki profilaktycznej dla uczniów prowadzonych przez nas szkół.
    Data publikacji: 04-12-2019 14:56
  • Życzenia dla Górników i Skalników

Św. Barbara jest patronką Górników i Skalników, a zatem nie tylko tych wydobywających czarny węgiel, ale także pracowników przemysłu cementowo-wapienniczego, czyli tzw. białych górników, których wielu mamy w naszym powiecie. Dlatego z okazji barbórkowego święta, wszystkim Górnikom oraz Skalnikom z powiatu opolskiego - z całego serca życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności, opieki Opatrzności oraz satysfakcji z Waszej pracy. Niech będzie spokojna i bezpieczna każdego dnia.
    Data publikacji: 04-12-2019 08:22
  • "Ze Śląskiem na Ty" pod patronatem Starosty

Zachęcamy do zapoznania się z obszerną relacją (link do artykułu pod tekstem) z niedawnego Regionalnego Konkursu Literackiego "Ze Śląskiem na Ty". Powiat opolski finansowo wsparł tę znaną i cenioną imprezę w ramach patronatu Starosty. Laureatom i Organizatorom z całego serca gratulujemy!
    Data publikacji: 28-11-2019 08:48