• Zainwestujemy w bezpieczeństwo pieszych

213 600 zł na 9 zadań drogowych to zastrzyk, który Powiat Opolski otrzymał na zadania drogowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych, w‌ ‌obszarze bezpieczeństwa‌ ‌ruchu‌ ‌pieszych‌. Jakie zadania uzyskały dofinansowanie?
    Data publikacji: 20-09-2021 16:16
  • Nasz PCPR pomaga znosić bariery

Jak to słusznie skomentowała Niemodlin TV: "67 schodów, by wejść na 3 piętro Urzędu Miejskiego w Niemodlinie. To bariera, która osobom starszym i niepełnosprawnym może sprawić wiele trudności. Rozwiązaniem problemu jest nowo powstała winda".
    Data publikacji: 15-09-2021 14:43
  • Pomologa Prószków: co się zmieniło?

Zespół Szkół w Prószkowie to kolejna z placówek w naszym powiecie, w której podczas wakacji wykonaliśmy remonty: wejścia do szkoły, drogi dojazdowej i kuchni. Łączna wartość podjętych działań wyniosła 350 tys. złotych. - We wspomnianym remontowanym zapleczu kuchennym internatu trwają jeszcze odbiory, ale 200 stołujących się w tym miejscu uczniów  bez przeszkód korzysta już z obiadów.
    Data publikacji: 15-09-2021 14:24
  • Ważne konsultacje !

Zrównoważona mobilność dla AGLOMERACJI OPOLSKIEJ! - Weź udział w konsultacjach! Od 20 września ruszą konsultacje w formie stacjonarnej i online dotyczące planu zrównoważonej mobilności dla Aglomeracji Opolskiej. Jednym zdaniem - będzie to dyskusja nad tym, jak usprawnić różne formy przemieszczanie się wewnątrz gmin i powiatów, ale też w całej aglomeracji.
    Data publikacji: 15-09-2021 14:10
  • Jak przemieszczamy się w Aglomeracji Opolskiej? - ankieta

Data publikacji: 09-09-2021 08:39
  • Goszczowice: i to już koniec, czyli...

Tytułowy i to już koniec dotyczy inwestycji przy drodze powiatowej nr 1522 w Goszczowicach. Została oficjalnie oddana do użytku. Mieszkańcy bezpiecznie mogą chodzić nowym chodnikiem do przystanku  PKP.
    Data publikacji: 07-09-2021 10:49