• Ćwiczenie "RENEGADE-SAREX - 21" w dn. 20.05.2021 r.

Data publikacji: 18-05-2021 10:37
  • Gdy strażacy proszą o pomoc...

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej Powiat Opolski stanęła przed koniecznością wymiany wysłużonego samochodu gaśniczego na nowy. - Powiat Opolski udzielił wsparcia w kwocie 150 tys. zł na wkład własny, bez którego nie moglibyśmy kupić nowego wozu o wartości 1,2 mln zł  - mówi komendant Leszek Koksanowicz.
    Data publikacji: 17-05-2021 10:04
  • Jakie nowe kierunki w szkołach Powiatu Opolskiego?

17 maja rozpoczyna się nabór do szkół ponadpodstawowych. W ofercie czterech zespołów szkół, prowadzonych przez powiat opolski (w Ozimku, Niemodlinie, Prószkowie i Tułowicach, zostały utrzymane dotychczasowe kierunki i pojawiły się dwa nowe. Jest to klasa artystyczno – medialna i klasa mistrzostwa sportowego z jedyną w Polsce specjalnością bramkarską. Obie nowości w ofercie to propozycja Zespołu Szkół w Prószkowie - informuje Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa.
    Data publikacji: 14-05-2021 09:17
  • Dzień Pielęgniarek i Położnych

Data publikacji: 12-05-2021 11:14
  • Od 10.05.2021 r. wracają stacjonarne darmowe porady prawne w punktach

Od 10.05.2021 r.  darmowe porady prawne w powiecie opolskim udzielane będą w punktach stacjonarnie jak i zdalnie za pomocą środków porozumiewania się na odległość (telefon, e-mail). Prosimy o wcześniejsze zapisy na porady prawne pod numerem telefonu 775415169.
    Data publikacji: 10-05-2021 13:48
  • Konsultacje dla OSP!

Związek OSP RP realizując cele statutowe w zakresie reprezentowania interesów Ochotniczych Straży Pożarnych organizuje konsultacje społeczne przedstawionego przez Komendę Główną PSP dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej, mimo że z formalnego punktu widzenia konsultowany dokument jest co najwyżej propozycją przyszłego projektu ustawy.
    Data publikacji: 10-05-2021 10:58