• Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje

Powiat Opolski przystąpił do programu Samodzielność - Aktywność - Mobilność!": "Dostępne mieszkanie" i "Mieszkanie dla Absolwenta", w których można uzyskać dofinansowanie.
    Data publikacji: 11-08-2022 13:27
  • Pozbywamy się kopciucha. Wymiana systemu ogrzewania w DPS

Trwa budowa instalacji gazowej w prowadzonym przez powiat Domu Pomocy Społecznej w Prószkowie. Znaczna część prac została już zrealizowana. - To był jedyny nasz obiekt opalany węglem - zaznacza starosta Henryk Lakwa.
    Data publikacji: 11-08-2022 11:07
  • Budowa kładki na finiszu. Przed nami odbiory techniczne

- Kładka wzdłuż mostu w Turawie jest już prawie gotowa. Przed nami  jeszcze  odbiory techniczne. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem i mamy nadzieję, że do końca sierpnia uda się oddać tę ważną inwestycję do użytku – mówi starosta opolski Henryk Lakwa.
    Data publikacji: 09-08-2022 10:48
  • Dom Dziecka w Tarnowie Opolskim przechodzi metamorfozę

Przebudowane będą dwa piętra. Zaadaptowane zostanie poddasze. Po zakończeniu prac z całą pewnością będzie bardziej domowo. Prace już trwają. - Przed nami przebudowa pierwszego piętro oraz remont instalacji elektrycznej parteru. Następnie przebudowa drugiego piętra i rozbudowa budynku o klatkę schodową. Prace związane z przebudową obejmują kapitalny remont wszystkich pomieszczeń Domu Dziecka i przystosowanie ich do nowych funkcjonalności. Z kolei - prace związane z rozbudową budynku obejmują budowę klatki ewakuacyjnej – wymienia starosta opolski Henryk Lakwa.
    Data publikacji: 08-08-2022 10:49
  • Rekrutacja na finiszu. Ilu uczniów w naszych szkołach?

Mija półmetek wakacji, sprawdziliśmy jak w tym momencie wygląda nabór do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Opolski? Najwięcej uczniów przyjęto do tej pory do Zespołu Szkół w Prószkowie, 36 osób od klasy mistrzostwa sportowego oraz po 32 uczniów do trzech klas mundurowych policyjnej, policyjno – strażackiej i bezpieczeństwa.
    Data publikacji: 03-08-2022 14:49
  • WAŻNY KOMUNIKAT – zmiana w Prawie budowlanym (Dz. U. z 2022 r. poz. 1557)

Data publikacji: 01-08-2022 11:04