• Pomagamy ratować zabytki

Powiat przekazał w tym roku łącznie 100 tys. zł z puli na ratowanie zabytków dla dwóch parafii, które złożyły wnioski o dofinansowanie pilnych prac restauratorskich i konserwatorskich.
    Data publikacji: 19-05-2022 11:49
  • Plan Mobilności z myślą o mieszkańcach

Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego uczestniczył w ważnym spotkaniu dotyczącym Zrównoważonej Mobilności. Zakończyły się długie, ale niezwykle potrzebne konsultacje społeczne które sprawią, że mieszkańcy gmin należących aglomeracji dojadą do domu i pracy szybciej.
    Data publikacji: 13-05-2022 08:44
  • Spotkanie z włodarzami naszych gmin

Z inicjatywy starosty Henryka Lakwy odbyło się spotkanie wójtów i burmistrzów gmin powiatu opolskiego, podczas którego dyskutowano o inwestycjach drogowych z udziałem dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych Jacka Dziatkiewicza oraz o inwestycyjnych drogowych. Była mowa o tegorocznych zadaniach i planach na kolejne lata.
    Data publikacji: 13-05-2022 08:23
  • Ten pomnik to symbol pojednania

W Folwarku, w gminie Prószków wzniesiono monument upamiętniający ofiary II wojny światowej z tej gminy. W uroczystości odsłonięcia i poświęcenia pomnika wzięła udział wicestarosta Leonarda Płoszaj.
    Data publikacji: 12-05-2022 16:57
  • Pierwsze takie centrum w regionie!

Prowadzony przez nasz powiat Zespół Szkół w Prószkowie rozpoczyna nowy, innowacyjny projekt, dzięki któremu uczniowie będą mieli możliwość poszerzać swoją wiedzę z zakresu prawa, powstanie tam bowiem pierwsze w województwie Centrum Mediacji i Edukacji Prawnej.
    Data publikacji: 11-05-2022 10:58
  • Dane geodezyjne - kolejne ułatwienia!

- Nasz Wydział Geodezji i Kartografii wprowadzi wkrótce kolejne usprawnienie w dostępie do danych geodezyjnych i kartograficznych - informuje starosta Henryk Lakwa. - Jak pamiętamy Powiat Opolski był liderem projektu, który znacznie ułatwia i upraszcza dostęp do wyżej wymienionych danych we wszystkich powiatach w naszym województwie.
    Data publikacji: 10-05-2022 14:53